SATIŞ BORSASI

logo

Fortnite Sezon 8 Başlıyor...

Fortnite'ın büyük 8.0 güncellemesi şimdi tüm platformlarda yayında. Bu, popüler battle royaleoyununun 8. Sezonunun resmen başladığı anlamına gelir. Görüldüğü gibi, bu sezon korsanlar etrafında kurgulanan tema ve yeni bir top silah getirdi. Epic ayrıca oyunun haritasında bazı büyük değişiklikler yaptı; adanın içinden bir volkan çıktı ve keşfedilecek iki yeni çevre var.

Elbette, yeni bir sezon aynı zamanda yeni bir Battle Pass satın alabileceğiniz anlamına gelir ve kilidini açmak için bir ton yeni kozmetik ödülle birlikte gelir. Tüm değişiklikleri öğrenmenize yardımcı olmak için, Fortnite Sezon 8'de yeni olan her şeyi derledik.

Fortnite 8.0 Güncellemesi Yama Notları

Fortnite'ın 8.0 güncellemesinin yama notları çıktı ve oyunda yapılacak bir ton değişikliğin detaylarını verdiler. Adaya yeni bölgeler eklenmesi üzerine, Epic yeni bir silah tanıttı: sözü edilen Korsan Topu. Bu, uzaktaki yapıları tahrip etmek ya da harita boyunca oyuncuları fırlatmak için kullanılabilir.

Güncellemedeki bir diğer önemli detay ise, bir partideki her oyuncunun challenges ile ilgili ilerlemelere katkıda bulunmasını sağlayan yeni bir özellik olan Party Assist (Grup Yardımı). Epic ayrıca, Apex Legends'ın en iyi özelliklerinden birini kopyaladı ve Fortnite'a kendi başına bir ping sistemi ekledi. Son olarak, geliştirici iki LTM'yi geri getirdi; 50v50 ve Close Encounters. Ayrıntılı olarak Fortnite 8.0 güncellemesi yama notlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fortnite Sezon 8 Battle Pass ve Yeni Skinler

Her sezon olduğu gibi Epic, Fortnite için yeni bir Battle Pass sunuyor. 7. Sezon'un tüm ekstra Overtime challenges'ı tamamladıysanız, yeni pass'ı ücretsiz olarak alabilirsiniz. Diğer herkes ise normal fiyattan 950 V-Bucks karşılığında bunu alabilir.

Daha önce olduğu gibi, Sezon 8 Battle Pass, oyunculara özel challenges'dan oluşan bir listeye erişim hakkı veriyor. Bunları tamamlamak, Sezon 8'deki yeni skinlerin ve diğer kozmetik ürünlerinin kilidini açacak olan seviyeyi yükseltir. Battle Pass satın almak, oyunculara otomatik olarak Blackheart ve Hybrid skinlerini verir; bu ikisi de farklı tarzlara evrimleşebilir. Daha fazla ayrıntıya aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Fortnite Sezon 8 Challenge

Önceki sezonlarda olduğu gibi Epic, oyunculara Sezon 8'de her hafta tamamlamaları gereken çeşitli challenge veriyor. Bunlar iki kategoriye ayrılıyor: herkese açık olanlar ve bir Battle Pass satın almış olan oyuncular için ayrılanlar.

İlk haftalık mücadele seti şimdi mevcut ve oyunculara yeni Korsan Kamplarını ziyaret etmelerini ve çölde, ormanda, karda dev bir yüz bulmalarını sağlıyor. 

Ücretsiz
 - Tüm Korsan Kamplarını
 - Retail Row veya Junk Junction'da sandıkları arayın
 - Aşama 1/3: Tek bir maçta bir Shotgun ve bir patlama silahıyla hasar verin

Premium
 - Çölde, ormanda ve karda dev bir yüzü
 - Farklı bir maçlarda bir Volkanik Gayzer kullanın
 - Bir Shotgun, Assault Rifle ve Patlayıcı Silah ile bir eleme yapın
 - Bir rakip tarafından sürülen araca hasar verin

Fortnite Sezon 8 Harita Değişiklikleri

Tüm yeni ürünler ve kozmetiklerin yanı sıra Sezon 8, Fortnite haritasına bazı önemli değişiklikler getirdi. Adayı Sezon 7'nin sonuna doğru sallayan gizemli depremler haritanın kuzeydoğu kısmına doğru çıkan dev bir volkanla sonuçlandı.

Volkan, oyunculara zarar verecek ve onunla temasa geçmeleri halinde onları zıplatmalarına neden olacak bir lav havuzu ile çevrilidir ve adada yeni Volkanik Gayzerler vardır. Bunlar, oyuncuları uçurabilecek olan havayı dışarı atar.

Bunun üzerine, haritada iki yeni alan da ortaya çıkmıştır. Volkanın doğusunda, Maya benzeri piramitlerin yer aldığı Sunny Steps vardır. Batıda, büyük bir korsan gemisinin demirlediği Lazy Lagoon yer alır. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Duyurulara Geri Dön